Pääsivu

Liittyminen

Ajankohtaista

Toiminta

Oulun Etta
Kannanotot
Kävelyretket
Muistomerkit
Oulun pienois- malli

Myytävää

Historiaa

Hallitus

Linkit

Palaute

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Jos ei maalis maata näytä, ei huhti hummausta anna"


 

 

Oulu-seuran hallitus ja toimikunnat

Hallitus 2019:

Mauno Heikkilä
puheenjohtaja.
mauno.heikkila@pp.inet.fi
p. 040 028 2582

Teija Angeria
sihteeri, jäsen-, talousasiat
teija.angeria@gmail.com

p. 040 732 3191

Marketta Perälä
varapuheenjohtaja, retkitoimikunta
marketta.p@luukku.com
p. 040 593 3607

Leena Jalonen
vanha-uusi Oulu toimikunta
leena.k.jalonen@gmail.com
p. 040 556 3548

Jarkko Välikangas
tiedotus, jäsen-, talousasiat jarkkovalikangas@gmail.com
p. 044 737 0360

Pentti Koivunen
vanha ja uusi Oulu toimikunta, retkitoimikunta
pentti.koivunen@student.oulu.fi
p. 040 531 5168

Riku Jarva
vanha ja uusi Oulu toimikunta, retkitoimikunta
rjarva@gmail.com
p. 044 282 7353

Heikki Ketola
tiedotus ja sivujen päivitys
ketola.heikki@gmail.com
p. 041 728 8113

Kari Holma
näyttelytoiminta
kari.holma@pp1.inet.fi
p. 040 051 3946

Kunniajäsenet:
Lauri Cajan
Kaarina Niskala


Toimikunnat:


Kävelyretkitoimikunta:

Toimikunta järjestää opastettuja tutustumiskäyntejä ja kävelyretkiä kaupunkimme mielenkiintoisiin kohteisiin. Ne ovat pääasiassa kaikille avoimia ja maksuttomia.



Vanhan ja uuden Oulun toimikunta:

Yhdistetyn Vanhan ja uuden Oulun toimikunnan tehtävät painottuvat kaupungin menneisyyden tutkimiseen sekä muistojen ja kaupunkikuvan vaalimiseen, mutta toimikunnan tehtäviin kuuluu myös nykyisyyden seuranta ja tulevaisuuden suunnittelu. Toimikunta esittää seuran hallitukselle ehdotuksensa Etta-arvonimen saajasta.

Etta 2013 tilaisuus

( sivun pienet kuvat: Karl Sandman ja Eero Mattila)

sivun alakuun